Popiežius: Taikos karalienė teapsaugoja pasaulį nuo karo beprotybės!

2022-02-24 |
popiezius
Popiežius Pranciškus išsakė gilų skausmą dėl blogėjančios situacijos Ukrainoje ir paskelbė pasninko už taiką dieną. Kalbėdamas trečiadienį, vasario 23 d., popiežius prašė šalių susilaikyti nuo destabilizuojančių ir tarptautinę teisę diskredituojančių veiksmų, o Taikos Karalienės – kad apsaugotų pasaulį nuo karo beprotybės. Pasninko ir maldos už taiką diena numatyta Pelenų trečiadienį, kovo 2 dieną.

„Širdyje jaučiu didelį skausmą dėl Ukrainoje pablogėjusios situacijos“, – pasakė popiežius, kreipdamasis į maldininkus, trečiadienio katechezės proga susirinkusius Pauliaus VI audiencijų salėje. Pranciškus sielojosi, kad, „nors pastarosiomis savaitėmis buvo dedamos diplomatinės pastangos, atsiveria vis labiau gąsdinantys scenarijai“.

„Daug žmonių visame pasaulyje taip pat, kaip aš, jaučia nusiminimą ir rūpestį. Dar sykį visų taikai grasina šališki interesai“, – sakė popiežius.

Jis savo kalboje kreipėsi ir į politinius lyderius: „Norėčiau kreiptis į atsakinguosius už politiką, kad jie atliktų rimtą sąžinės ataskaitą priešais Dievą – taikos, ne karo Dievą, visų mūsų, ne tik kai kurių, Tėvą. Jis nori, kad būtume broliai, ne priešai. Prašau visų suinteresuotų šalių susilaikyti nuo bet kokių gyventojams dar daugiau skausmo sukeliančių veiksmų, destabilizuojančių tautų sugyvenimą ir diskredituojančių tarptautinę teisę“.

„Trokštu kreiptis į visus – tikinčiuosius ir netikinčiuosius. Jėzus mus išmokė atsiliepti į velnišką smurto beprasmybę Dievo ginklais – malda ir pasninku. Visus kviečiu kovo 2 dieną, Pelenų trečiadienį, padaryti pasninko už taiką diena“, – pasakė popiežius, ypatingai paraginęs, kad tikintieji pašvęstų tą dieną intensyviai maldai ir pasninkui.

Kreipimosi dėl Ukrainos taikos pabaigoje popiežius meldė Dievo Motinos Marijos užtarimo: „Taikos Karalienė teapsaugo pasaulį nuo karo beprotybės“, – sakė popiežius Pranciškus. (SAK / Vatican News)

< atgal į sąrašą